Kam na strednú 2017

23511221_916176228546787_1351607661406757273_o

Výstava Kam na strednú 2017 ponúka pre návštevníkov, ktorí sú žiakmi základných škôl a ich rodičom možnosti zistiť si informácie potrebné pre rozhodnutie, na ktorej strednej škole bude dieťa pokračovať v štúdiu.

Na veľtrhu sa prezentujú stredné odborné školy, gymnáziá a obchodné akadémie z Trnavy a a širšieho regiónu. Okrem stredných škôl sa návštevníci majú možnosť tiež rozprávať s firmami, ktoré spolupracujú s konkrétnymi školami a ktorých študenti majú možnosť zamestnať sa v danom podniku. Záujemcovia sa môžu zúčastniť množstva zaujímavých sprievodných aktivít počas celej výstavy.

 

Najväčšia regionálna výstava s tematikou vzdelávania pre žiakov základných škôl sa uskutoční v trnavskej mestskej športovej hale 28.novembra 

Stredné školy majú možnosť prezentovať sa na výstave pred ich potenciálnymi študentmi zadarmo. Čím kreatívnejší spôsob si na to zvolia, tým lepšie. Výstava je tak zároveň predvádzaním zaujímavých aktivít, tento rok sa návštevníci môžu tešiť napríklad na módnu prehliadku, flambovanie ovocia, prípravu miešaných nápojov a ukážky studených bufetov, ale tiež na predstavenie ekologického automobilu, ktorý navrhli a vlastnoručne skonštruovali študenti dopravnej priemyslovky. Kaderníčky a vizážistky budú zas pred očami ľudí skrášľovať prítomné dámy. Medzi vystavovateľmi budú priemyselné školy, odborné učilištia, školy zamerané na štúdium služieb, zdravotnícke, ekonomické aj bilingválne školy.

Žiakom, ktorí sa ešte nerozhodli, kam sa budú po základnej škole uberať ich kroky, pomôžu kariérni poradcovia druženia pre kariérové poradenstvo.

Výstavu Kam na strednú 2017 podporili generálny partner spoločnosť ZF Slovakia a Mesto Trnava.

Zoznam prihlásených škôl k 22.11.

Termín a miesto konania
28.11.2017, Trnava, Mestská športová hala

Otváracie hodiny
od 09.00 – 17.00

Organizátor
Národné kariérne centrum

Vstupné
Bezplatne